Zbardhet shkaku i sherrit me dorezë hekuri mes ‘Kapos’ së ‘Portokallisë’ dhe Hazizajt: Si më ‘përzuri’ nga spektakli

Zbardhet shkaku i sherrit me dorezë hekuri mes dy aktorëve të humorit, Ledio Lako i njohur ndryshe me emrin “Kapo” për shkak të rolit në “Portokalli” me aktorin tjetër Gentian Hazizaj.

Bëhet me dije se sherri ka ndodhur për shkak se Hazizaj e akozon Ledion se ky i fundit e ka larguar nga spektakli i “Portokalli”. “Më largoi nga puna”.

Kujtojmë se Ledio është një nga aktorët me peshë në “Portokalli” dhe njihet për rolet e ndryshme që ka luajtur. Nga ana tjetër Gentian Hazizaj mbahet mend për monologjet që bënte.

Dje aktori Ledio Lako, 40 vjeç, në orën 12:15, në bulevardin “Gjegj Fishta”, ka goditur me përforcues grushti, metalik, aktorin Gentian Hazizi dhe Elton Myftiun.
/newsbomb.al