VIDEO / Uzuni në superformë, shënon sërish dhe mban në avantazh Lokomotivën

Sulmuesi shqiptar, beratasi Myrto Uzuni, pas dy golave të shënuar javën e kaluar ka gjetur sërish rrugën e rrjetës edhe sot duke i dhënë epërsinë ekipit të tij dhe vazhdon që të konfirmojë se është në superformë.

Lokomotiva e Zagrebit po luan momentalisht ndeshjen e radhës në kampionat ndaj Varazhdin 0-1. Ky takim është zhbllokuar që në minutën e 7-të me gol të Uzunit.

Me këtë gol, Uzuni shkon në kuotën e 6 golave sezon dhe konfirmon formën e mirë që po kalon në kampionatin kroat dhe është lider në ofensivën e skuadrës së tij.
VIDEO