Tronditet Korça, tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.2 “shkund” qytetin juglindor

Është rikthyer paniku i tërmeteve në qytetin e Korçës, këtë mëngjes.

Një lëkundje e fuqishme me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka tronditur qytetin juglindor, në orën 07:25. Raportohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Boboshticë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat përreth.

Nga të dhënat e para, gazetarja Lorena Kodra raporton për “BalkanWeb” se nga tërmeti ka dëme materiale, ndërsa është krijuar dhe panik i madh te qytetarët.

(d.ç./BalkanWeb)