Tmerr në Greqi, pas tërmetit 5.9 Rihter regjistrohen dhe dy lëkundje të fuqishme, me magnitudë 5.0 dhe 5.3

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Greqi.

Mësohet se ka qenë me magnitudë 5.9 rihter. Tërmeti është ndjerë në Greqinë Veriore dhe Qëndrore. 

Sipas informacioneve epiqendra e tërmetit ishte në Larisa.

Thellësia e tërmetit ishte 10 km, e ndjekur nga një tërmet me madhësi 4.6. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në shumë qytete në Shqipëri.

Sipas mediave lokale, vendasit dolën në rrugë.

Video nga termeti: