Publikohet LISTA E PLOTË e kandidatëve të PD-së për zgjedhjet e 25 prillit (EMRAT)

Kryetari i PD-së është duke zhvilluar ende mbledhjen me Kryesinë e PD-së, ku janë propozuar dhe renditur emrat e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit, që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Burime për mediat bëjnë me dije se emrat e mëposhtëm janë emrat që ka vendosur Basha, Kryesia dhe Këshilli Kombëtar e që do të jenë ekipi i cili do të garojë më 25 prill 2021.

Tiranë

Lulzim Basha

Jorida Tabaku

Afred Rushaj

Albana Vokshi

Sali Berisha

Agron Shehaj

Fatmir Mediu

Grida Duma

Shpëtim Idrizi

Belind Këlliçi

Vangjel Dule

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka

Orjola Pampuri

Aldo Bumçi

Ivi Kaso

Oriela Nebiaj

Gent Strazimiri

Çlirim Gjata

Mirela Tabaku

Aleat

Enkeleda Sallaku

Aleat

Dorian Teliti

Arjana Çela

Aleat

Aleat

Taulanta Jupi

Aleat

Lediana Fratari

Aleat

Aleat

Aleat

Mimoza Hajdarmataj

Gentian Muça

Mirash Shkodra

Kukës

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

Shyrete Koka

Admir sinemati

Demush Kastrati

Vjollca Omuri

Gjirokastër

Tirian Shehu

Roland Bejko

Entela Shehaj

Kosta Barka (PDBNJ)

Myzafer Elezi

Johana Qerollari

Bajram Hysa

Dibër

Xhelal Mziu

Kreshnik Çollaku

Dhurata Çupi

Edmond Isaku

Luan Haka

Irini Shehu

Shaban Izvira

Denisa Vata

Jeton Kaloshi

Berat

Tomor Alizoti

Kasem Mahmumataj

Afërdita Pushi Gjini

Bujar Hoxhaj

Pëllumb Nako

Alketa Mukavelati

Ardit Benja

Denis Sahatçiu

Ermira Bullari Arizi

Muharrem Hoxhaj

Shkodër

Helidon Bushati

Emilia Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli

Zef Hila

Ludovik Hasanaj

Bardh Spahia

Nard Ndoka

Izmira Ulqinaku

Aldo Gega

Arben Gjuraj

Helga Sallaku

Hil Kola

Ermira Çobaj 

Elbasan

Gazment Bardhi

Flutura Açka

Lefter Gostenja

Dashnor Sula

Eugen Isai

Zheni Gjergji

Fadil Merzheku

Qani Xhafa

Lumturi Hasa

Durim Çekrezi

Ibrahim Sako

Gladiola Çala

Anila Bishqemi

Ardian Zeneli

Mehdi Shehu

Erlind Gurra

Aleat

Megi Balliu 

Fier

Enkeled Alibeaj

Eralda Tase Bano

Saimir Koreshi

Luan Baci

Leonard Karaj

Ilda Dhori

Agron Kapllanaj

Aleat

Luljeta Sejko

Aleat

Ndriçim Bali

Alketa Luga

Dilaver Kamberi

Edmond Çepele

Elisabeta Rredhi

Jakup Beqiri

Ledio Kastrati

Heriselda Prishta

Roel Zoga

Leonard Feleqi

Ardian Ferro

Edi Nushi

Ledia Shehu

Korçë

Edmond Spaho

Sorina Koti

Ervin Salianji

Bledion Nallbati

Salaudin Jakupllari

Marjeta Halili

Andrea Mano

Alfred Gega

Suela Myrtellari

Anila Hysenbegasi

Arben Kambo

Nikollaq Doku

Landi Gusho

Kiço Tane

Aleat 

Vlorë

Bujar Leskaj

Ina Zhupa

Fatjon Veizaj

Arber Agalliu

Gëzim Ademaj

Nada Daullja

Jolio Dine

Julin Zoto

Nada Meçorapaj

Aleat

Athird Hoxhaj

Alta Azizi

Lorenc Danaj

Aleat

Edmon Fetahu

Manjola Cikuli

Hysni Sharra

Ilir Gunbardhi

Afrovita Dhimojani

Lezhë

MarK Marku

Agron Gjekmarkaj

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Zef Gjoka

Roza Hila

Gjovalin Lasku

Salvator Kaçaj

Aleat

Albert Melyshi 

Durrës

Edi Paloka

Agron Duka

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi

Ferdinand Xhaferi

Andia Ulliri

Igli Cara

Rezart Tusha

Manjola Luku

Aleat

Agim Baçi

Blerina Reci

Selman Tema

Erzen Laçi

Riselda Kalia

Aulon Kalaja

Artion Bajramaj

Arjeta Keci

Armand Brahimaj

Ivo Jorgoni

Edlira Devolli

Lëmshi i mediave greke për “nipin” e Sokol Kushtës, reagon legjenda vlonjate: Më bëhet qejfi, por…

Supergoli i shënuar nga talenti shqiptar, Kristian Kushta në Ligën e Dytë greke ka bërë xhiron në mediat greke.

Këto të fundit i kanë kushtuar disa artikuj 23-vjeçarit, pas atij goli të shënuar në ndeshjes mes Karaiskakis dhe Ierapetra, Kristianin e quajtën si nipin e legjendës vlonjate, Sokol Kushta. Në mediat greke u përhap lajmi se Kristiani është nipi i  Sokol Kushtës, por legjenda vlonjate, në një prononcim për “Panorama Sport”, e mohoi këtë gjë, duke u shprehur: “Është fis tjetër shqiptar me mbiemrin Kushta, gjithsesi më bëhet qejfi”.

Qendërsulmuesi 23-vjeçar është prodhim i akademisë së PAOK-ut, por me selanikasit nuk arriti të luante në elitën e futbollit grek. Ai është nën kontratë me PAOK-un që prej vitit 2016, por çdo sezon është huazuar. Fillimisht luajti në Sllovaki te Zemplin Mihalovce dhe Slavoj Trebishov, ndërsa më pas u rikthye në Greqi për t’u aktivizuar në ekipet e Ligës së Dytë si Aiginiakos, Karaiskakis dhe së fundmi OF Ierapetra.

PANORAMASPORT.AL

Mbi 40 vjeçe është po u fut dje për të gjetur burrë, flet Erlinda: Ja çfarë më tha vajza kur më pa, ndërsa vetë ndjeva që…

Erlinda Ogreni është një nga konkurentet e emisionit më të ri, të cilën vajza 12-vjeçare e nxiti të marrë pjesë.

E pyetur në emisionin “Shqipëria live”, Erlinda tregon çfarë i tha vajza pasi e pa në ekran. “I pëlqeu që mami doli në ekran, nuk e kam lejuar të futet në rrjetet sociale dhe të lexojë komentet. Megjithatë e kam mësuar se tu rp nuk është kjo që po bëj unë, ka gjëra të tjera…”

“Vajza ka vite që kërkon që të kem një njohje, një lidhje. Më ka kërkuar dhe vëlla e motër në të shkuarën. Ajo insistonte dhe thashë pse jo, ta provoj, të njoh disa persona për një herë. Në jetën e përditshme është e pamundur që të ndodhë. Këtu janë disi të përzgjedhur”, u shpreh Erlinda gjatë prezantimit, mbrëmë në “Për’puthen +40”.

Ajo thotë se ka pasur pafund komente, por nuk i ka lexuar ato në Instagram sepse druhet nga opinioni i publikut. “Të afërmit më dhanë kr itika shumë të mira. Në rrjetet sociale nuk i kam lexuar akoma, kam frikë”.

Ajo nuk tregon nëse “i ka vënë syrin” ndonjërit prej konkurentëve apo kë pëlqeu me shikim të parë dhe shton se për të “është ende herët”.

A do të vihet Meta në krye të LSI, nëse fiton Rama? Kryemadhi: Premtimet që bën Iliri me ultimatum, nuk dalin asnjëherë, e di ai

Kryetarja e Partisë Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, tha me bindje të plotë se opozita e bashkuar do të marrë 100 mandate.

E pyetur se a do të vihet në krye të LSI-së Ilir Meta nëse PS merr mandatin e tretë, Kryemadhi tha se premtimet me ultimatum që bën Kreu i Shtetit, asnjëherë nuk dalin.

Pyetje: Meta tha se do të dorëzojë mandatin më 26 prill nëse Rama fiton, a do të vihet presidenti në krye të partisë suaj?

Kryemadhi: Premtimet që bën Meta me ultimatum të jeni të bindur se nuk dalin. Kjo gjë nuk ka për të ndodhur kurrë më 2021 që opozita e bashkuar të humbasë. Ilir Meta ka të drejtë kur thotë se jemi në një situatë të vështirë sepse ne lamë mandatet, ç’ka na vështirësoi punën.

Ma mbyllët gojën fare”, mësuesja i nxjerr të palarat” Bashës: Ja çfarë roli kishte në klasë, ai kurrë nuk …

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me gratë me rastin e 8 Marsit.

Në këtë takim, kryedemokrati tha se nuk ka Shqipëri pa gra të forta, duke shtuar se borxhi ndaj nënave nuk mund të lahet kurrë.

“Nuk mund të ketë Shqipëri të fortë pa gra të forta. Me gra të forta, ndalojmë dhunën në familje. Me gra të forta ndalojmë largimin e rinisë. Borxhi ndaj nënave nuk lahet kurrë. Aty ku ka pabarazi mes grave dhe burrave, ka pabarazi dhe padrejtësi. Duhet të ketë punësim për të gjithë dhe në veçanti për gratë dhe vajzat shqiptare. Ndryshimin ta sjellim të gjithë bashkë. Gratë t’i prijë ndryshimit”, u shpreh Basha.

E pranishme në këtë takim, ishte edhe ish-mësuesja kujdestare e Bashës, e cila tha se kryedemokrati ishte një nxënës shembullor dhe lexonte shumë.

“Ju nuk e dini por unë po ju prezantohem, e kam pas 4 vite në klasë kujdestare. Luli ka qenë nxënës shembullor, lexonte shumë. Ai ka qenë një organizator i mirë në klasë, por jo të të imponohej, ai nuk imponohej kurrë.  Kjo është njerëzorja, po të jetë njeriu njeri, prit të mira prej tij”, është shprehur një zonjë, e cila ka qenë dhe mësuesja kujdestare e Bashës.

“Ka ditur zoti ku ta hedhi shpirtin”, është shprehur një nga gratë e pranishme në këtë takim.

“Tani ma mbyllët gojën fare” tha Basha.

U tha se u puth me Atdheun/ Antonela mezi mban lotët: Po bëj be për babanë që s’jeton më hera e parë, Atdheu donte të përfitonte nga mua

Antonela dhe Atdheu janë për plasur ash për në studio pasi u bë publike fakti që janë puthur jashtë programit teksa Atdheu po e shoqëronte për në shtëpi.

Antonela ka zbuluar se Atdheu e p reu në besë sepse e puthi, ndërsa ai tregoi se Antonela e shijoi puthjen, por tani po bën aktrim për të fituar Mevlanin.

Antonela: Dua t’i them që bota është portokalli dhe gjithçka kthehet. Paske përgatit mirë dhe skenarin. Në lu ft ë dhe dashuri përdoret çdo lloj ar me. Do bëj gjithçka që të dal nga ky emision me Mevlan Shabën. Do lu ft oj për të.

Atdheu: Unë nuk thashë gjë të keqe. Puthjen e kam problem. Antonela: Ne si femra gjindemi gjithmonë në disa situata n gusht. Jam person që më pëlqen që personit tjetër t’ia jap një puthje, se sa të më prejë në besë. Unë e përshëndeta, ai më puthi.

Atdheu: O aktrim i dashur. Antonela: Të ishte aktrim Atdhe zhgarravina, do e mohoja.

Atdheu: Betohem për kokë të familjes që më ka puthur dhe i bënte buzët “mmmm, me stila”.

Antonela: Unë nuk kam prova, por Mevlani ka aq vlerë për mua sa ia kam treguar. Ai ka dashur të përfitojë më shumë dhe kam refuzuar. Thuaj sa herë më ke ftuar e më ke refuzuar, pse tu mbyll goja. E di shumë mirë që ti Atdhe je shtyrë nga dikush tjetër. Pëlqimi pas kësaj për Atdheun ka shkuar në -0.
Betohem për shpirt të babait që e kam nën dhe hera e parë që e them, këtë. Atdheu donte të përfitonte më shumë nga mua.

Rama flet për refuzimin e Dritan Lelit: Ai nuk e ka parë të arsyeshme, me të apo pa të…

Kryeministri Edi Rama ka folur për refuzimin që kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli i bëri ftesës së tij për të kandiduar si deputet.

Rama tha se e kishte ftuar Lelin, por ky i fundit nuk e kishte parë të arsyeshme që të linte postin e kryebashkiakut, ndërsa shtoi se me Lelin apo jo, PS do ta realizojë objektivin bazë për Vlorën.

“Në formimin e një skuadre ka dinamika të brendshme. Nuk ka fare rëndësi se çfarë ka menduar njëri apo tjetri. Unë e kam ftuar, por ai nuk e ka parë të arsyeshme. Me të apo pa të skuadra jonë do realizojë objektivin bazë dhe do shkojë drejt atij maksimal”, tha Rama.

Rama zbulon EMRAT: Këta janë kryesuesit e listave të PS në 12 qarqet e vendit

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar emrat e 12 kandidatëve që do të jenë në krye të listave të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit.

Vihet re se në krye të listave nuk do të jenë drejtuesit politikë të qarqeve, por dominojnë femrat dhe prurjet e reja në PS nga platforma “Deputeti që Duam”.

Kryesuesit e listave të PS në 12 qarqet e vendit:

Edona Bilali – Shkodër
Pranvera Resulaj – Vlorë
Greta Duraku – Kukës
Eni Zake –  Korçë
Lavdrim Krashi – Dibër
Hatixhe Konomi – Berat
Najada Çomo – Luljeta Bozo
Erion Braçe – Fier
Evis Kushi – Elbasan
Mirela Kumbaro – Gjirokastër
Lindita Nikolla – Lezhë
Milva Ekonomi – Durrës

Dritan Leli refuzon të kandidojë për deputet, nuk pranon të dorëhiqet nga posti i kryetarit të bashkisë Vlorë?!

Dritan Leli nuk pranon të japë dorëheqjen si kryetar bashkie i Vlorës për të kandiduar si deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Burime për mediat bëjnë me dije se Leli ka refuzuar propozimin e Ramës, duke insistuar të qëndrojë në krye të bashkisë.

Kujtojmë se edhe deputeti i elbasanit Musa Ulqini refuzoi të kandidonte sërish, pasi nuk ishte i kënaqur me vednin që kryeministri Rama i dha në listë.

Ditën e sotme Rama njoftoi edhe largimin e Eglantina Gjermenit, e cila nuk do të kandidojë në listat e PS.

Gjatë javës që lamë pas largimin nga politika e kanë njoftuar edhe disa figura të tjera të rëndësishme si Vasilika Hysi, Besnik Bare dhe Sadri Vorpsi.

Burimi: Newsbomb.al

Ish-MISSI shqiptar i futet politikës, Basha e emëron zëdhënëse të fushatës së Partisë Demokratike

Ish-missi shqiptar Floriana Garo do të jetë pjesë e politikës, pasi kryedemokrati Lulzim Basha e ka emëruar zëdhënëse të fushatës së Partisë Demokratike.

Floriana Garo jeton prej disa vitesh në Gjenevë të Zvicrës së bashku me familjen, por tashmë do të qëndrojë në Shqipëri për t’i shërbyer fushatës së Partisë Demokratike.

Kujtojmë se ditën e sotme është edhe afati i fundit për regjistrimin e listave të kandidatëve për deputetë në KQZ, ku Basha do të vendosë për skuadrën demokrate që do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit.