Me hapjen e Rrugës së Arbrit, Rama uron shqiptarët për festën e 29 Nëntorit: Gëzuar!

Kryeministri Edi Rama ka uruar shqiptarët për festën e 29 Nëntorit, që përkujton 77-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit.

E teksa uron festat Rama me një video njofton edhe se sot është hapur Rruga e Arbrit, pas një pune të gjatë.

“Mirëmëngjes  gëzuar 29 Nëntorin” shkruan Rama në postimin e tij, teksa ndanë videon nga rruga e Arbrit.

Rruga e Arbrit është një aks i rëndësishëm që shkurton kohën e lidhjes së Dibrës me Tiranën, do të lehtësojë transportin e qytetarëve dhe do krijojë më shumë aksesueshmëri për daljen në treg të produkteve të zonës.

Video link