Ishte në makinë me vëllain, si u për plas për vd ekje i riu në Durrës duke folur në telefon (FOTO)

Dalin detaje të reja në dritë nga vd-ekja e të riut në Durrës në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se vik-tima e Erjon Beli, 30 vjeç, nuk ishte vetëm në makinë në momentin e për-plasjes.

Raportohet se së bashku me të ka qenë edhe i vëllai, i cili fatmirësisht nuk ka pësuar lënd-ime. Dy vëllezërit ishin duke udhëtuar me makinë dhe po flisnin me kamer në telefon në momentin e përp-lasjes.

Beli ka humbur kontrollin e makinës tip “Renault Clio” me targa AA 477 YN me të cilën po udhëtonte dhe është për-plasur me trafikndarësen. I riu nga Kavaja kishte vetëm pak kohë që ishte kthyer nga Italia, pasi jetonte me familjen atje, ndërsa punonte si këngëtar në lokale nate.

“Më datë​ 01.11.2019, rreth orës 00:20, në aksin rrugor Plepa-Shkozet, Durrës, mjeti tip ”Renault”, ka humbur kontrollin dhe është për-plasur me trafikndarësen, dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi mjetit shtetasi E.B., 30 vjeç, banues në Kavajë. Grupi hetimor po vijon punën për përcaktimin e shkakut të aks-identit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Makina e te ndjerit: