Gattuso ka disa fjalë për futbollistin shqiptar

Elseid Hysaj po tregon një formë shumë të mirë te Napoli, pikërisht nga koha kur drejtimin e skuadrës e ka marrë Gennaro Gattuso.

Mbrojtësi shqiptar është shndërruar nën drejtimin e trajnerit të ri, nga i cili ka edhe një mbështetje maksimale.

Pikërisht Gattuso, në konferencën e dhënë para ndeshjes me Fiorentinan ditën e nesërme, ka thënë se Hysaj po tregon një paraqitje të shkëlqyer. “Ka pak lojtarë që luajnë aq mirë në repartin e Hysajt. Shqiptari po tregon ndeshje shumë të mira këto kohë. Për shumë vite ai ka luajtur në një mbrojtje me katër, dhe ka treguar paraqitje të mira.”, u shpreh Gattuso.