Formacionet zyrtare të “El Clasicos” Barcelona-Real Madrid

Mbrëmjen e sotme të gjithë sytë janë drejtuar nga “Camp Nou” aty ku përballen mes njëra-tjetrës dy skuadrat më me histori në Spanjë, Barcelona dhe Reali i Madridit.

I njohur si “El Clasico” i futbollit, ky 9o minutësh vjen në kohën e duhur për dy skuadrat, pasi kryesojnë së bashku klasifikimin e La Liga.

Ndërkaq, janë publikuar edhe formacionet zyrtare të këtij takimi.

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen; Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba; Sergi Roberto, Sergio Busquets, Frenkie de Jong; Lionel Messi, Luis Suarez, Antoine Griezmann

Real Madrid: Thibaut Courtois; Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy; Fede Valverde, Casemiro, Toni Kroos; Isco; Karim Benzema, Gareth Bale