E PAPRITUR/ Shtyhet ndeshja Maqedoni e Veriut-Kosovë?

Përhapja e koronavirusit në disa shtete të Europës ka detyruar federatat respektive të futbollit të ndëpresin ligat kombëtare ose të shtyjnë ndeshjet.

Frika prej koronavirusit ka prekur dhe Ballkanin, ku në Maqedoni është konfirmuar rasti i parë me koronavirus. Në mediat e Kosovës qarkullon lajmi se sfida e 26 marsit mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, e vlefshme për kualifikim në EURO 2020 mund të shtyhet në muajin maj.

FIFA e UEFA do të vendosin në ditët në vijim për miratimin e masave për menaxhimin e kompeticioneve futbollistike gjatë kohës që po përhapet koronavirus. /albeu.com