Dy milion euro për sekond, shuma stratosferike që fitoi McGregor në Las Vegas (VIDEO)

Conor McGregor ka fituar 1.5milionë funte për sekondë për shkatërrimin që i bëri Donald Cerrones në rundin e parë, thotë Piers Morgan.

Triumfi brenda 40 sekondave në Las Vegas kundër Donald Cerrones, ka vlerën e 60 milionë funteve, që do të derdhen në arkat e Conor McGregor.

Piers, gazetari i njohur, ka bërë share një postim të UFC në ‘Tëitter’ për McGregor dhe ka shkruar: “40 sekonda… 2 milionë dollarë për sekondë”.

3.8 milionë funte ishin ndarë për fituesin e këtij meçi, por pasi të mblidhen gjitha paratë e reklamave, të drejtave televizive dhe gjërave tjera, pritet të shkojë ashtu siç thotë Piers, deri në 60 milionë.

Dëshira e McGregor është të bëhet miliarder dhe thotë se do ta arrijë këtë në moshën 35 vjeçare.

McGregorit i mjaftuan vetëm 40 sekonda për të mposhtur Donald “Coëboy” Cerrone në eventin UFC0-246, zhvilluar mëngjesin e sotëm në Las Vegas, sfidë e vlefshme për peshën “Welterweight” (pesha 71-77kg).

Irlandezi i befasoi të gjithë me startin që i bëri kësaj sfide, përfshi edhe rivalin e tij, që u dorëzua shumë shpejt.

Që në momentin që nisi dueli McGregor goditi Cerrone me shpatull në fytyrë, duke bërë që “kaubojsi” amerikan të gjakoset.

Kjo i dha zemër irlandezit të vijojë sulmet dhe brenda pak sekondash Cerrone është në tapet, duke u goditur nga grushtet e McGregor, deri në momentin që gjyqtari vendos të ndalë sfidën.