Gjendja shëndetësore e Schumacher, këto janë zhvillimet e fundit

Të gjithë presin me padurim gjënjen shëndetësore të ish-kampionit të Formula 1 Michael Schumacher.

Piloti gjerman i cili u aksidentua rëndë në fund të vitit 2013 gjëndja shëndetësore e tij vijon të ngelet enigmë, shkruan Albeu.com.

Çfarë mbetet e qartë është se gjendja e pilotit legjendar gjerman është e pandryshueshme. Ai do të mbetet ende në koma për një periudhë
të pacaktuar.

Ndërkohë Schumacher mbushi 50-vjeç në janarin e këtij viti dhe kur pritej që ai të shfaqej në public kjo nuk ndodhi.

Ndërkohë kurimi për Schumacher i ka kushtuar familjes së tij deri më tani hiç më pak se 26 milionë dollarë.

Momentalisht, Schumacher gjendet në një shtëpi të veçantë në Zvicër, ku është e fshehur nga mediat për ta ruajtur privatësinë e familjes.

Por, familjarët e Schumacher nuk janë duke e humbur shpresën që një ditë Michael do të bëhet më mirë. /albeu.com/

“Popullohet” fshati shqiptar, njerëzit po shkojnë për të gjetur thesar të fshehur (Foto)

Gërmimet e paligjshme që bëhen natën shqetësuan banorët e fshatit Valikardhë. Një legjendë për thesar, sipas tyre, duket se ka tërhequr në zonën e quajtur “Ura e Qytetit” disa grupe kërkuesish.

“Po kërkojnë për flori”, kaq të tregojnë ata pak banorë që ndalojnë të flasin.

Në vendin ku shtrihej qyteti mesjatar i Getias, kërkuesit kanë dëmtuar një pjesë të madhe të sipërfaqes së zonës, me gropa që janë mbuluar me gurë, por edhe gërmime pa kriter.

Policia në Bulqizë thotë se janë pezulluar gërmimet dhe se hetimet vazhdojnë, por pa dhënë detaje për kërkuesit e paligjshëm.

Adem Bunguri, një prej arkeologëve njohës i mirë i zonës, i kontaktuar nga Top Channel me telefon thotë se dëmtimi i një zone të tillë është shkatërrim i historisë dhe arkeologjisë.

Shpeshherë në këtë zonë ka pasur gërmime pirate arkeologjike, të cilat kanë shqetësuar komunitetin e banorëve, por edhe arkeologët, për të mos llogaritur dëmin që i vjen shtetit nga vjedhja e shitja e paligjshme e artefakteve./tch

FOTO/ Për ata që e besojnë, pasagjeri filmon UFO-t nga dritarja e avionit

Një pasagjer është tronditur kur ka parë nga dritarja e avionittë tij gjatë fluturimit një tjetër “avion” misterioz i ndarë në 6 pjesë që zhdukej dhe shfaqej vazhdimisht në qiell.

Lucas Kim ishte duk udhetuar nga Seuli per në Tajlandë kur ndjeu se pranë avionit të tij ndodhej dhe një tjetër fluturim, transmeton Shqipëria Ime.

Pasagjeri nuk kishte ngurruar dhe direkt kishte filmuar pamjen e rrallë me celularin e tij, edhe duke e afruar sa më tepër pamjen në teefonin e tij ai dalloi 6 makina fluturuese, dhe jo aeroplan sic pretendoi. Makinat ishin tejet te sofistikuara të cilat nuk janë shpikur ende në këtë planet, kështu që sipas tij pa pikë dyshimi janë UFO.

Ky njeri po çmend botën me rrëfimin e pabesueshëm:”Ju tregoj si të shëroni kan*cerin në tre minuta”

Ai thotë se emocionet tona ndikojnë në ADN dhe se fuqia e mendimeve, si lutjet për shembull, mund të na shërojnë nga çdo lloj sëmundje.

Efekti i kan*cerit mund të ndalet dhe ndërgjegjësimi për sienergjinë ekzistuese ndërmjet mendimeve dhe manifestimeve tona për botën fizike hapë një fushë që lidhë çdo gjë.

Kjo fushë që e përmend ai është e dëshmuar shkencërisht në gazetën “Nature”, numri 332, botuar më 1996.

Emocionet tona dhe mendimet formojnë fushë elektromagnetike, valët e të cilës arrijnë deri në një metër nga trupi. Madje edhe Nikola Tesla kishte thënë se një ditë njerëzit do të prodhojnë energji elektrike me ndihmën e fuqisë së mendimeve, që do të thotë se mendimet tona janë një energji e fuqishme.

Kështu, çdo gjë që ndjejmë është e lidhur me këtë lloj fushe, e cila ndikon në tërë trupin tonë. Mendimet mund të formojnë fushë të fuqishme elektromagnetike dhe të ndikojnë edhe në mjedisin përreth nesh.

Sapo kjo teknikë të zhvillohet, ajo nuk do të jetë më vetëm “trillim”, por një teknologji me të cilën do të trajtohet ka*nceri dhe së*mundjet e tjera. Ka shumë njerëz të cilët janë shëruar nga kan*ceri dhe sëm*undje të tjera, vetëm duke kontrolluar mendimet e tyre dhe duke menduar pozitivisht, pa e menduar se janë të sëm*urë – duke jetuar jetën normalisht edhe pas diagnostikimit.